Please update your browser:

Your web browser Internet Explorer 11 is outdated and no longer supported.

The display of content and functionality is not guaranteed.

Contact

DMG MORI Sweden AB

DMG MORI erbjuder produktionslösningar för skärande bearbetning, laserbearbetning, additiv tillverkning samt digitala lösningar för verkstads produktion. Vi finns representerade i hela världen med 154 lokala sälj- och servicebolag.

Vi har totalt 14 fabriker som tillverkar produktionsutrustning och de flesta tillverkningsenheterna finns i Japan och Tyskland.

Det svenska huvudkontoret hittar du i Västra Frölunda utanför Göteborg.

Säljare, servicetekniker samt applikationstekniker är spridda i hela Sverige och utgår hemifrån. Vår lokala serviceorganisation omfattar ca. 25 personer där merparten är resande servicetekniker.

Välkommen att höra av dig till oss via telefon eller mail så återkommer vi snarast och bokar in ett besök för att diskutera era behov och presentera våra lösningar för maskinteknik och service

Your Local Contact Persons

DMG MORI Sweden AB

Mr. Willy Karlsson
Area Sales Manager
North (Norrland)

Tel.: +46 762 44 05 65
E-Mail: willy.karlsson@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Anders Malmborg
Area Sales Manager
Mid-North (Mälardalen)

Tel.: +46 702 73 44 93 
E-Mail: anders.malmborg@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Markus Johansson
Area Sales Manager
East (Jönköping - Stockholm)

Tel.: +46 705 74 45 45
E-Mail: markus.johansson@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Peter Smith
Area Sales Manager
West (Västsverige)

Tel.: +46 705 26 65 22
E-Mail: peter.smith@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Emil Nilsson
Area Sales Manager
South east (Småland)

Tel.: +46 768 52 18 78
E-Mail: emil.nilsson@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Anders Wikström
Area Sales Manager
South (Skåne - Blekinge)

Tel.: +46 720 50 47 20
E-Mail: anders.wikstroem@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Martin Svärdh
DMG MORI Nordic & Baltics
Regional Managing Director

Tel.: +46 722 17 33 23
E-Mail: martin.svaerdh@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB

Mr. Joakim Jonasson
DMG MORI Sweden & Norway
Service Manager

Tel.: +46 701 09 28 96
E-Mail: joakim.jonasson@dmgmori.com

DMG MORI Sweden AB